У НАБУ почали розслідування по «Стіні» Яценюка

Результати розслідування «Громекс» по будівництву «європейського вала» стали підставою для початку кримінального розслідування №520170000000000201 від 23.03.2017 по розтратам бюджету в особливо великих розмірах.

У власному розслідуванні юристи «Громекс» встановили, що держоргани, через генпідрядників переводили на фіктивні фірми понад 69 мільйонів гривень, які призначалися на будівництво «Стіни». Це 25% всіх коштів, які виділялися у 2015 році, на створення прикордонних споруд на кордоні. Детальніше про результати розслідування по проекту «Стіна» читайте в матеріалі ГО «Громекс» «За стіною».

«Відповідальність за розтрати бюджетних коштів повинні нести чиновники Кабміну та прикордонної служби. Крім цього, необхідно встановити кінцевих одержувачів грошей через фіктивні фірми», – повідомив юрист« Громекс» Павло Калінніков.

Результати власного розслідування «Громекс» передали в НАБУ із заявою про скоєння злочину за ч.5 ст. 191 Кримінального Кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах).

При цьому детективи НАБУ порушили закон та відмовилися реєструвати нове розслідування. Через Солом’янський райсуд Києва юристи «Громекс» відстояли свої вимоги та змусили детективів НАБУ виконувати свої прямі обов’язки.

В даний час, детективи Антикорупційного бюро почали слідчі дії в розслідуванні за фактом розтрати бюджету в особливо великих розмірах.

 Фахівці ГО «Громекс» вивчають реалізацію проекту «Стіна» в 2016 році. Загальний бюджет цього проекту в минулому році склав 200 мільйонів гривень.

 Розгорнути на весь екран

Фотоhttp://ipress.ua/media/gallery/full/u/n/unnamed_941ba.jpg