Петиція: позбавити чиновників можливості приховувати майно за допомогою родичів

Юрист ГО “Громекс” Олена Доброрез опублікувала на сайті Президента України петицію “Про позбавлення корупціонерів можливості приховати майно, реєструючи його на близьких родичів”. Нижче наводимо текст петиції:

Процес е-декларування, що був покликаний викоренити корупцію, не дасть значних результатів, доки закон буде містити лазівки, які корупціонери використовують з метою приховування своїх статків.

Зокрема, чинний Закон «Про запобігання корупції» дає змогу тлумачити його на користь корупціонерів та не вносити до декларації дані про дітей та батьків, а також про їх майно.
Достатньо послатись на те, що діти та батьки проживають окремо від декларанта.

Звертаюсь до Вас, пане Президенте, як до суб’єкта законодавчої ініціативи, з пропозицією внести на розгляд Верховної Ради України законопроект змін до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» в частині визначення терміну «члени сім’ї» виклавши її в редакції, яка не допускає подвійного тлумачення та відносить до членів сім’ї декларанта дружину (чоловіка), дітей та батьків незалежно від того, чи проживають вони спільно з декларантом.
Пропоную наступну редакцію терміну «члени сім’ї», який міститься в ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р.:

«члени сім’ї – особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, а також інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі».

Приєднатися до петиції можна за посиланням.

 

 

Читайте також

Розслідування

Міністр юстиції Петренко погорів на своїй е-декларації

Міністр юстиції України Павло Петренко, один з апологетів системи електронного декларування, приховує свої доходи і майно від громадян і правоохоронних органів. Як і багато інших чиновників він не вказав у е-декларації своїх родичів. Доходи Петренко...
Розслідування

Нардеп Білоцерковець не вказав в декларації мати-мільйонера (ІНФОГРАФІКА)

Дмитро Білоцерківець – один з наймолодших народних депутатів. За сумісництвом – радник мера Києва Віталія Кличка. Він зробив стрімку політичну кар’єру в партії Удар, за кілька років піднявшись від простого севастопольського активіста до людини, керівного...
Розслідування

Липовий цвіт

Як розпізнати «липу» – недобросовісно заповнені е-декларації – стимулювати чиновників нести відповідальність за свої дії розповідають фахівці «Бюро Громекс» Чиновники рапортували про свої доходи в е-деклараціях. При очевидних фактах несумлінного заповнення законної реакції на їхні...