У новому тендері на знесення МАФів беруть участь фірми з підробленими документами?

У новому тендері на демонтаж столичних МАФів, вартістю 9 млн. грн. беруть участь тільки дві фірми, кожна з яких знесла за час своєї діяльності лише по одному кіоску. Обидві вони, можливо, використовують підроблені документи. Таких висновків дійшли експерти-аналітики ГО «Громекс», вивчивши тендерні пропозиції учасників на сайті державних закупівель “Прозорро».

Матеріал підготовлено за допомогою аналітичної платформи YouControl (https://youcontrol.com.ua)

Після того, як наша організація оприлюднила схеми розтрат бюджетних коштів, що виділяються на знесення МАФів у Києві, скандальне ТОВ «Україна Бізнес Груп» в тендері участі не бере. Очевидно, міська влада вирішила знизити інтерес громадськості до теми, змінивши підрядника. Не можна сказати, що у них це вийшло: в обох учасників нового тендеру – сумнівний статус, неоднозначна репутація і зв’язки.

ТОВ «ОПГ»
Перший учасник – компанія з «яскравою» назвою «ОПГ». Це підприємство постійно бере участь в тендерах, які проводять столичні органи благоустрою, але ніколи не виграє. В тендерній пропозиції ТОВ «ОПГ» зазначено, що підприємство – платник ПДВ. Але 30 грудня 2016 року реєстрацію цієї компанії як платника ПДВ було анульовано. Директор «ОПГ» Олександр Сидорин не міг про це не знати, коли подавав заявку на участь у конкурсі.

Компанія також заявила про відсутність боргів за податками. Це теж неправда. «ОПГ» має заборгованість перед бюджетом у сплаті ПДВ.


Данні аналітичного ресурсу youcontrol

Компанія «ОПГ» не надала до податкової служби інформацію про кількість працівників на підприємстві, але у тендерній пропозиції є копії наказів про прийом співробітників на роботу. Один з виконробів ТОВ «ОПГ» – Андрій Самсонюк – паралельно працює в ТОВ «Україна Бізнес Груп». Його підписи на двох документах кардинально відрізняються.


Інформація с сайту prozorro.gov.ua

Щоб довести відповідність вимогам тендеру, а саме –  наявності досвіду роботи, ТОВ «ОПГ» надало угоду про знесення одного МАФу, причому безкоштовно. Замовником безкоштовних робіт виступило КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району».

Аналітики ГО «Громекс» з’ясували, що компанія «ОПГ» в іншому тендері для підтвердження досвіду роботи надала угоду на демонтаж ще одного МАФу – для підприємства ТОВ «Теккотрейд». Засновником і директором «Теккотрейд» є Микола Кондратьєв – власник другого учасника конкурсних торгів ТОВ «Авто трейд інвест».

ООО «Авто трейд інвест»
Засновник «Авто трейд інвест» Микола Кондратьєв свого часу вів спільний бізнес з власником ТОВ «Україна Бізнес Груп» Євгеном Кандрашовим. У соціальних мережах Микола Кондратьєв з села Вишневе називає себе «весільним чарівником». Судячи з його статусів, він працює тамадою на весіллях. Як з цією професією пов’язане знесення МАФів – незрозуміло.

Судячи з податкової звітності, в ТОВ «Авто трейд інвест» працює одна людина – сам Кондратьєв. Однак, в тендерній пропозиції підприємство надало копії трудових угод з працівниками. При цьому, угоди з Валерієм Сіверіним і Степаном Жало – без підписів.

На угодах з Денисом Кругліком, Василем Озадівським і Василем Страшко підписи відрізняються від підписів цих же працівників на «Листі-згоді на обробку персональних даних», які також були опубліковані на сайті Прозорро.

Денис Круглик:

 

Василь Озадовський:

Василь Страшко:

Щоб підтвердити необхідний для участі в тендері досвід роботи компанія «Авто трейд інвест» надала угоду з ФОП Савчук, на демонтаж одного МАФу. Адреса знесеного об’єкту в документах не вказана.

Експерт-аналітик ГО «Громекс» Олена Доброрез
Вивчені нами документи вказують на те, що ще 9 мільйонів бюджетних гривень знову спробують розподілити між фіктивними фірмами.

Поки переможець закупівлі не визначений, ми лише інформуємо директора КП «Київблагоустрій» Івана Кліпу про порушення, які ми виявили в тендерних пропозиціях. Сподіваємося, що він прийме правильне рішення і не допустить недобросовісних підрядників до освоєння бюджетних коштів. Але весь наш попередній досвід свідчить про зворотне. Якщо в тендері переможе одна з описаних нами фірм або будь-яка інша, схожа на них, наступним кроком ГО «Громекс» буде звернення в НАБУ і інші правоохоронні та контролюючі органи.

 

Читайте також

Новини

Як на знесенні МАФів покласти в кишеню 5 мільйонів гривень

Ще на початку року знесенням МАФів в Києві займалися дві організації: ТОВ “Арктика-Адвертайзин” і ТОВ “Україна Бізнес Груп”. Демонтаж одного МАФу у виконанні ТОВ “Арктика-Адвертайзин” коштував менше 4000 гривень, а та ж послуга у виконанні...
Розслідування

«Сносная» історія

Розслідування юристів «Бюро «Громекс» про угоди і суми, витрачені на очистку міста від МАФів Активна фаза знесення кіосків в Києві почалася восени 2014 року. Тоді Департамент міського благоустрою очолив кримчанин Дмитро Білоцерковець (зараз народний депутат...
Новини

НАБУ розпочало розслідування розтрати грошей з бюджету Києва, виділених на демонтаж столичних МАФів

За заявою експертів ГО “Громекс” детектив НАБУ вніс до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення, вчинене службовими особами КП “Київблагоустрій”. Нагадаємо, що це ж правопорушення розслідує Прокуратура № 10 (Шевченківський район Києва). Подивимося, хто виявиться ефективніше....