Олег та Петька хочуть знести МАФи за 9 мільйонів

Фірми, оформлені на два нерозлучних друзів, намагаються виграти тендер КП «Київблагоустрій».

Опубліковані тендерні пропозиції учасників в новій бюджетній закупівлі послуг на знесення МАФів у Києві. Вартість – 9 мільйонів гривень. Результати тендеру будуть передбачуваними, тому що фірми учасниці оформлені на двох друзів, а тендерні пропозиції говорять про можливу змову.

Матеріал підготовлено за допомогою аналітичної платформи YouControl (https://youcontrol.com.ua)

Попередній тендер був скасований за скаргою «Громекс» в зв’язку з тим, що в тендерних пропозиціях були виявлені підроблені документи.

Умови тендеру: учасник повинен дати чесне слово

«У новому тендері умови для участі стали набагато більш лояльними порівняно з попереднім. Учасникам тепер не потрібно документально підтверджувати наявність необхідної техніки та штату співробітників, – говорить юрист «Громекс» Алена Доброрез, – хочу нагадати, що ознаки підробки були виявлені саме в тих документах, які підтверджують наявність штату співробітників на підприємстві».

Для підтвердження своєї здатності надати послуги з демонтажу МАФів, учаснику достатньо написати про це в гарантійному листі. З тендерної документації виключили обов’язок надавати копії документів, що підтверджують трудові відносини з працівниками та наявність техніки у учасника.

«КП Київблагоустрій» створює такі умови тендера, коли в закупівлі за бюджетні кошти можуть брати участь фірми-одноденки, які не мають ні працівників, ні техніки для знесення МАФів», – повідомляє юрист« Громекс »Алена Доброрез.

 

Учасники тендеру

У новому тендері взяли участь два підприємства: ТОВ «Вістекс-Компані» (41055559) і ТОВ «Енже» (40101792). На підприємствах відсутні офіційно працевлаштовані працівники.

ТОВ «Вістекс-КОМПАНІ» знаходиться по вул. Саксаганського, 1. Представник Громекса був за цією адресою, але таке підприємство там не знайшов.

ТОВ «Енже» знаходяться за неіснуючою адресою: вул. Євгена Коновальця, 32-Д, такий будинок по цій вулиці відсутній.

Розгорнути на весь екран

Як фірми готували до тендеру

Експерти «Громекс» звернули увагу на закономірність між діями КП «Київблагоустрій» та діями учасників нового тендера. Через день після оголошення КП «Київблагоустрій» про скасування попереднього тендера, нові учасники стали готуватися до тендеру прийдешнього, який був оголошений лише 10 березня 2017 року.

Обидва підприємства в один день, 22 лютого 2017 року, і у одного державного реєстратора (Шентак Л. В.) змінили види діяльності та керівників підприємства. 

Переглянути інформацію з реєстру можна тут: ТОВ “Энже” на 21.02.2017, ТОВ “Энже” на 22.02.2017ТОВ “Вистекс-Компани” на 21.02.2017, ТОВ “Вистекс-Компани” на 22.02.2017).

Знесення замість торгівлі та юридичні консультації

ТОВ «Вістекс-Компані» змінив основний вид діяльності «Неспеціалізована оптова торгівля» на «Знесення».

ТОВ «Енже» змінив основний вид діяльності «Діяльність у сфері права» на «Знесення».

Як друзі Олег і Петька стали директорами

Директорами підприємств-учасників стали Матвієнко Олег Костянтинович (ТОВ «Вістекс-Компані») і Федоришин Петро Олександровича (ТОВ «Енже»).

Ось один директор вітає іншого директора в соціальних мережах:

на фотографії: зліва Петро Олександрович, а праворуч Олег Костянтинович

Судячи з фото цих хлопців пов’язує давня міцна дружба:

МАФи в Києві зносяться та безкоштовно

КП «Київблагоустрій» вирішило відхилитися від наміченого в 2016 році курсу по підбору підрядників, де основними вимогами повинні бути наявність великої кількості техніки, наявність великої кількості офіційно працевлаштованих співробітників та досвід демонтажу. З перерахованого в новому тендері документально повинен підтверджуватися тільки досвід роботи.

Досвід роботи у підприємств- «конкурентів» підтверджується ідентичними документами. Обидва учасники виявилися альтруїстами і раннє надавали безкоштовні послуги зі знесення МАФів, в обох випадках зносили за запитом комунальників. Перший і єдиний раз підприємства-учасники тендеру зносили МАФи в березні вже після того, як тендер був оголошений.

Правда, безкоштовно знесли всього лише по 1-2 Мафа, і то ЗАМІСТЬ АКТУ виконаних робіт у одного з учасників – лист-відгук Дніпровської РДА, в якій говориться, що ТОВ «Вістекс-Компані» виконало демонтаж МАФів з використанням сучасних методів і прогресивних технологій.

 

Коли вуха стирчать за версту

Документи, які були подані учасниками у складі тендерної пропозиції, містять послідовну нумерацію, ідентичний текст, оформлені в один день, а деякі навіть в одну годину.

 

Протокол загальних зборів

 

Обидва учасники надали протоколи загальних зборів про зміну керівника та учасників підприємства з аналогічною нумерацією і складені з різницею в один день. Деякі пропозиції переписані в документах слово в слово.

 

Протокол ЕНЖЕ (Натисни)Протокол ВІСТЕКС-КОМПАНІ (Натисни)

Рахунки в Приватбанку

Обидва учасники відкрили рахунки в Приватбанку, довідку про відкриття рахунку для участі в тендері ТОВ «Вістекс-Компані» отримало в банку 4 квітня 2017 р в 10,15, а ТОВ «Енже» також 4 квітня 2017, але в 11.59.

Банковський рахунок ВІСТЕКС-КОМПАНІ (Натисни)Банковський рахунок ЕНЖЕ (Натисни)

Банківська гарантія

Банківська гарантія оформлена в один день, 5 квітня 2017 року, та в одному банку. Номер банківської гарантії відрізняється на 2 одиниці.

Гарантія ВІСТЕКС-КОМПАНІ (Натисни)Гарантія ЕНЖЕ (Натисни)

Виписка з Єдиного реєстру

Виписка з реєстру видана в один день, 22 лютого 2017 року з різницею в 6 хвилин.

Виписка ВІСТЕКС-КОМПАНІ (Натисни)Виписка - ЕНЖЕ (Натисни)

Позиція «Громекс»

«Це вже не перший тендер, який проводиться з порушеннями, я вважаю, що мер столиці Віталій Кличко повинен дати належну оцінку діям посадових осіб КП

« Київблагоустрій», які створюють умови для доступу недоброчесних учасників до бюджетних коштів», – повідомляє юрист «Громекс» Олена Доброрез, -. «У свою чергу “Громекс” повідомить про змову учасників в Антимонопольний комітет, Аудиторська служба та Департамент благоустрою,  як головний розпорядник бюджетних коштів. Дії, спрямовані на спотворення результатів тендеру, можуть бути підготовкою до розтрати бюджетних коштів”.