ІНФОГРАФІКА: За перше півріччя 2016 року київські депутати витратили понад 16,5 млн. грн.

ІНФОГРАФІКА: За перше півріччя 2016 року київські депутати витратили понад 16,5 млн. грн.

У бюджеті Києва закладені гроші на виконання депутатами своїх передвиборних обіцянок згідно “Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2016-2019 роки”. Щороку на це виділяються мільйони гривень з кишень киян. Причому, суми все збільшуються:

2016 – 85,8 млн грн. (715 тис грн на 1 депутата )

2017 – 94,77 млн грн. (789 тис грн на 1 депутата)

2018 – 101,88 млн грн. ( 849 тис грн на 1 депутата)

2019 – 107,5 млн грн. (896 тис грн на 1 депутата)

На чотири роки кожному депутату Київради виділено 3,25 млн. грн. Гроші чималі, можна зробити багато добрих справ. Як ви розумієте, суми і завзяття депутатів ощасливити виборців зростають з наближенням чергових виборів.

Експерти «Бюро «ГромЕкс» проаналізували, як депутати витрачали бюджетні гроші в першому півріччі 2016 р. (станом на 22.06.2016) та підготували наочну графіку. Всього в 2016 році депутати Київради використали 16,8 млн. грн. з 85,8 млн грн.

Чемпіонами з благодійності за гроші киян є депутати фракції «Солідарність». Вони витратили 10,2 млн грн. (61% від усієї використаної суми 16,8 млн. грн.) більше, ніж всі інші фракції разом узяті. Депутатська фракція «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 2,6 млн. грн.; Депутатська фракція «Єдність» – 2,3 млн грн.; Депутатська фракція «Об’єднання «Самопоміч» – 1 млн. грн.; Депутатська фракція «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» – 0,7 млн. грн. Лідером по використанню бюджетних грошей серед депутатів є Дмитро Гордон всього він використовував 500 тис. грн.

Згідно структурі витрат, 9,7 млн. грн (58 % від використаних 16,8 млн грн.) депутати витратили на надання матеріальної допомоги малозабезпеченим.

Серед найбільш активних політичних сил, які витратили кошти на надання матеріальної допомоги: Депутатська фракція «Солідарність» – 6,2 млн. грн.; Депутатська фракція «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 1,0 млн. грн.; Депутатська фракція «Єдність» – 1 млн грн.; Депутатська фракція «Об’єднання «Самопоміч» – 0,8 млн. грн.; Депутатська фракція «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» – 0,6 млн. грн.

Поряд з роздачою грошей малозабезпеченим, однією з популярних статей витрат у списку добрих справ,  є закупівля поштових скриньок. Вони викликають особливий трепет у народних обранців: з року в рік купують велику кількість ящиків для пошти. В цьому році поштових скриньок закуплено на 1,4 млн .грн.

Почесна графа витрат – закупівля пасхальних кексів. Мабуть, депутатам хочеться паразитувати на глибоких почуттях наших громадян, які вони відчувають до релігійних свят і до дітей. Обдарували тисячі киян пасочками на 325 тис. грн.

Детально з тим хто і як з депутатів Київради витрачає бюджетні гроші на соціальні проблеми виборців і передвиборчі обіцянки можливо ознайомитись в нашому окремому проекті «Хто і скільки з депутатів Київради витратив бюджетних грошей на соціальні проблеми виборців і передвиборні обіцянки». Цей проект (оновлення не рідше одного разу на місяць) створено з метою проведення громадського контролю за цільовим використанням коштів Київського бюджету.

Якщо подивитися на цю проблему глибше, то стає зрозуміло, що депутати «по-своєму» зрозуміли норму закону, згідно з якою виділяються бюджетні кошти на соціальні проблеми виборців і передвиборчі обіцянки депутатів. Адже ця стаття не встановлює конкретних рамкових критеріїв щодо мети виділених коштів. Цим, в силу свого високого місіонерського призначення, скористалися депутати Київради і піаряться за наш з вами рахунок.

Благодійність не за свої гроші вона така. Щедра.

Автор: Павло Калінніков