Депутатська комісія Київради підтвердила факти корупційних зловживань депутатів за заявою “Громекс”

Матеріали “Громекс” та НАЗК (Нацагентство з питань запобігання корупції) стали підставою для звернення депутатської комісії Київради щодо запобігання корупції до Віталія Кличка для вирішення конфлікту інтересів у 6-ти депутатів фракції “Солідарність”.  
 
Матеріал підготовлено за допомогою аналітичної платформи YouControl (https://youcontrol.com.ua)
 
Підставою для цього стали результати січневого перевірки НАЗК та звернення «Громекс» по депутатах, яких підозрюються в порушенні антикорупційного законодавства.
 
 
“Сергій Майзель, Максим Шкуро, Юрій Крикунов, Валентин Мондрієвський, Ганна Старостенко, Ілля Сагайдак суміщають депутатські мандати з посадами в органах виконавчої влади, що говорить про конфлікт інтересів. Міський голова повинен вирішити цей конфлікт інтересів. А правоохоронці зобов’язані розібратися, як підозрювані в корупції депутати розпоряджалися бюджетними коштами, кому давали дозвіл на приватизацію землі та хто брав участь у цих тендерах “, – говорить юрист” Громекс “Павло Калинников.
 
В даний час Сергій Майзель, Ілля Сагайдак і Максим Шкуро вже написали заяви про звільнення з займаних посад в органах влади.
 
Після рішення комісії Київради Віталій Кличко зобов’язаний врегулювати цей конфлікт інтересів, а саме запропонувати депутатам добровільно скласти мандати або відмовитися від посад у виконавчій владі, в іншому випадку – він має право їх звільнити.