По ситуації зі сміттєвим полігоном №5

Олена Доброрез
Експерт-аналітик ГО "Громекс"

Спочатку, за рішенням Київради, засипати ізолюючим грунтом мали 9 га полігону. За фактом засипали в 2 рази менше. За роботу «Київспецтранс» заплатив ТОВ «Ягуар» 3,2 млн. грн., Хоча спочатку на 9 га виділяли 3,8 млн. грн. При цьому підрядники виконали свою роботу незадовільно, та ще й пошкодили полігон.

Київська влада намагається погасити скандал навколо полігону, створивши видимість виконання своїх обіцянок. Але вже сьогодні очевидно, що план, затверджений Київрадою, не виконується.

Аби встановити, наскільки якісно ТОВ «Ягуар» виконало роботи і наскільки ефективно «Київспецтранс» використовував бюджетні кошти, юристи Громекса звернулися до Державної аудиторської служби і до Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА.

Громекс бере під контроль виконання Київрадою всіх запланованих заходів щодо вирішення проблем сміттєвого полігону №5. У найближчих публікаціях ми розповімо про реконструкцію та переоснащення столичного звалища, яка почалася ще в 2013 році і до цих пір не закінчена. Вивчимо причини затримок і проаналізуємо використання бюджетних коштів підрядником “ПМК -43”.