Влада Києва вирішала взяти на себе витрати недобрачесного забудовника

ГО «Громекс» закликає киян, активістів, громадські організації та ЗМІ спільно домогтися від київських чиновників відповіді на питання, хто і на які кошти демонтував незаконну двоповерхову надбудову на Будинку профспілок. Незрозуміла секретність навколо, здавалося б благої справи, змушує підозрювати столичних чиновників у нецільовому витрачанні бюджету столиці.

23 березня 2016 року Вищий господарський суд України поставив крапку в судовій суперечці і зобов’язав Об’єднання профспілок, а також підрядника ТОВ «Буд Жил Пром» знести незаконну двоповерхову надбудову на Будинку профспілок в центрі столиці.

Засновником ТОВ «Буд Жил Пром» є Лілія Томазова. За повідомленнями засобів масової інформації – рідна сестра скандального відомого Івана Балабана. На Томазову також зареєстрована фірма, яка володіє скандально відомим кафе “Каратєль”.

За рішенням суду зносити надбудову повинен був той, хто її спорудив, а саме – “Буд Жил Пром”. Але мер Києва Віталій Кличко вирішив зробити це за рахунок бюджету міста. За оцінками фахівців такий демонтаж міг коштувати столичному  бюджету від 6 до 7 млн. грн. коштів платників податків.

Секретар Київради, Володимир Прокопів, заявив “Назвати точну суму витрат міста ми зможемо тільки після того, як повністю демонтуємо.” Його слова дають підстави говорити про нецільове використання бюджетних коштів і порушеннях тендерних норм.

Тим часом, зайві поверхи на Будинку Профспілок вже знесли. І зробили це за бюджетні гроші.

Фахівці ГО «Громекс» задали Київським чиновникам ряд питань:

Хто є виконавцем і замовником демонтажу?

Яку сума з київського бюджету була на це виділено?

Чи проводилася закупівля робіт з демонтажу через систему PROZORRO?

І, головне, чи ведеться розслідування щодо бізнесменів, які відмовилися виконати рішення суду і знести два поверхи незаконної надбудови?

Всі ці питання мерія Києва залишила без відповіді.

ГО «Громекс» обов’язково оскаржить відмови київських чиновників через Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.